Často kladené otázky

Spoločnosť IMPERIAL CARE nevyberá žiadne sprostredkovateľské, administratívne, registračné, ani žiadne iné poplatky. Našej agentúre za sprostredkovanie práce neplatíte vôbec nič. Ponúkame pomoc pri hľadaní pracovnej pozície úplne zdarma.

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď.  Hľadanie vhodnej rodiny pre konkrétneho uchádzača je veľmi individuálna záležitosť.  V niektorých prípadoch sme schopní Vás umiestniť takmer ihneď, inokedy to môže trvať aj niekoľko týždňov. Vo veľkej miere to závisí aj od Vašich skúseností, referencií a jazykových znalostí. Čím skúsenejší uchádzač, tým rýchlejšia je možnosť ho úspešne umiestniť.

Áno, musíte. Podmienkou pre opatrovanie sú jazykové znalosti (angličtina/nemčina) na minimálne komunikatívnej úrovni. Niekedy je možné, že rodinám stačí nižšia úroveň jazyka a/alebo požadujú ovládanie iného jazyka, napríklad holandský, poľský, ruský apod. Pokiaľ nemáte istotu na akej úrovni sú Vaše jazykové znalosti, kontaktujte nás a my Vás preskúšame úplne zadarmo.

Pokiaľ ste nikdy predtým nepracovali v zahraničí ako opatrovateľka, absolvovanie akreditovaného opatrovateľského kurzu je výhodou, nie však podmienkou. Opatrovateľský kurz bez jazykových znalostí Vám prácu nezaručí. Mnohé rodiny vyžadujú od opatrovateľky predchádzajúce opatrovateľské skúsenosti doložené referenciami.

Väčšina pracovných pozícií v Holandsku aj v Nemecku je na slovenskú/českú živnosť. V Írsku sa pracuje na írsku pracovnú zmluvu. Živnosť si vybavujete individuálne, vieme Vám pomôcť sa zorientovať. Pred vycestovaním do zahraničia, by ste mali mať živnosť otvorenú minimálne 2 mesiace a to z dôvodu žiadosti o formulár PD A1.

Áno ponúkame, ale miesta sú obmedzené. Opatrovateľ musí mať skúsenosti s opatrovaním, veľmi dobré jazykové znalosti a referencie z predchádzajúcich zamestnaní.

Keďže sa snažíme poskytovať komplexný servis, samozrejmosťou je aj pomoc pri zorganizovaní prepravy na miesto výkonu práce, Primárne zabezpečujeme prepravu “od dverí k dverám”, ale ak si želáte cestovať inou formou dopravy – vlakom, lietadlom, autobusom, sme Vám samozrejme nápomocní. Cestu si opatrovateľka hradí sama. Na cestovné náklady sa prispieva vo výške, ktorá je uvedená pri pracovných ponukách,

Štandardná dĺžka turnusu je 2 mesiace.  Ale sú aj ponuky s rôznou dĺžkou, môže to byť mesačný turnus, pár týždňový záskok, alebo aj dlhodobá práca na 3 a viac mesiacov.

Registrovať u nás sa vždy oplatí! Je to Váš prvotný kontakt v spoločnosti IMPERIAL CARE, v prípade ak sa uchádzate o prácu opatrovateľky. Táto registrácia je rýchla, jednoduchá a úplne zdarma, tak ako aj všetky naše služby pre Vás. Opatrovateľky v našej databáze oslovujeme prioritne s najlepšími ponukami, ktoré nie vždy sú uverejnené aj na našej stránke. VYUŽITE PRÍLEŽITOSŤ!